Tallinnas toimub Euroopa pealinnade politseijuhtide konverents

22. ja 23. mail toimub esmakordselt Eestis Euroopa pealinnade politseijuhtide konverents, mis tõi Tallinnasse üle 30 erineva riigi pealinnade politseijuhid.

44. korda toimuv Euroopa pealinnade politseijuhtide konverentsi kannab pealkirja "Tuleviku ohud ja väljakutsed muutuvas sisejulgeoleku keskkonnas". Sel aastal on konverentsi fookuses kriisid ja turvalisus.

Põhja prefekt Ats Kübarsepp räägib, et politseijuhtide kohtumist korraldatakse sel aastal Eestis, kuna sõda Ukrainas ja selle järelmid avaldavad enim mõju just meile ja naaberriikidele. „Julgeolekuolukord Euroopas on väga keeruline, mistõttu keskendubki konverents kriisidele ja julgeoleku küsimustele. Eesmärk on jagada kogemusi, kuidas erinevates piirkondades on sõjaliste konfliktide ajal ja järel turvalisuse probleemidega toime tuldud. Samuti arutatakse, kuidas ennetada ja tõkestada sõjaliste konfliktidega seotud kuritegude toimepanekut,“ sõnas ta.

Konverentsi avasid Siseministeeriumi sisejulgeoleku asekantsler Joosep Kaasik, PPA peadirektor Egert Belitšev ja Põhja prefekt Ats Kübarsepp. Konverents toimub Sisekaitseakadeemias ja on jagatud kolme sessiooni, kus teemaks on sõjarelvade must äri, välismaalaste ja tagasirändega seotud riskid ning tulevikupolitsei väljakutsed.

Euroopa pealinnade politseijuhtide konverentsi on korraldatud alates 1979. aastast. Tänavu osaleb konverentsil ühtekokku ligi 100 inimest. Konverentsile on tulemas ka Kiievi politseijuht Dmytro Shumeiko ja endine Washingtoni staabiülem Marvin Ben Haiman. Samuti osalevad konverentsil PPA, Siseministeeriumi, SKA, KAPO, Tallinna linna ning MUPO esindajad.

Britta Sepp
PPA pressiesindaja