Rahvusvaheline kaitse

Elamisloa pikendamine

Rahvusvahelise kaitse elamisloa pikendamise taotluse saab esitada PPA iseteeninduses aadressil asylum.politsei.ee kui elamisloa kehtivuse lõpuni on jäänud vähem kui neli kuud.

Iseteeninduskeskkonnas taotluse esitamise järel saadetakse taotluse esitanu e-posti aadressile kinnitus selle kohta, et tema taotlus on vastu võetud. E-kiri saadetakse ka siis kui pikendatud elamisloakaart on valminud ja sellele saab enda poolt valitud PPA teenindusse järele minna.

Elamisloa pikendamise taotluse saab esitada ka 4 kuud enne tähtajalise elamisloa kehtivusaja lõppu Politsei- ja Piirivalveametile lähimas teeninduses.

Rahvusvahelise kaitse pikendamiseks teenindussaalis on vajalik endale broneerida aeg, ilma eelnevalt aega broneerimata ei ole rahvusvahelise kaitse elamisloa pikendamine võimalik.

  • Alla 18-aastase lapse või eestkostetava eest esitab elamisloa pikendamise taotluse tema seaduslik esindaja (nt lapsevanem, eestkostja), kui nad viibivad Eestis ja kui see ei ole vastuolus taotleja õiguste ja huvidega.
  • Saatjata alaealise eest esitab elamisloa pikendamise taotluse tema seaduslik esindaja (nt eestkostja, eestkosteasutuse volitatud esindaja), majutusvõtukeskuse juht või tema poolt volitatud isik, kui see ei ole vastuolus saatjata alaealise õiguste ja huvidega.


Taotlemiseks vajalikud dokumendid


Lisadokumendid

Kui taotluse esitab taotleja seaduslik esindaja või volitatud esindaja, esitage:

  • esindusõigust tõendav dokument (v.a, kui esindusõigus on kantud Eesti rahvastikuregistrisse)
  • isikut tõendav dokument

Elamisloa pikendamise või pikendamisest keeldumise otsus

Elamisloa pikendamise või selle pikendamisest keeldumine otsustatakse 3 kuu jooksul taotluse esitamise päevast arvates, kuid mitte hiljem, kui 10 päeva enne tähtajalise elamisloa kehtivusaja lõppemist.

Elamisloa pikendamisel väljastatakse pagulasele elamisloakaart ja pagulase reisidokument või elamisloakaart ja välismaalase pass täiendava kaitse saanud isikule.

Elamisloa kehtetuks tunnistamine

Politsei- ja Piirivalveamet tunnistab varjupaiga või täiendava kaitse saanud isiku tähtajalise elamisloa kehtetuks, kui isik ohustab riigi julgeolekut, ühiskondlikku turvalisust või avalikku korda.